Sestdien, 2023.gada 19.augustā, Murjāņu Sporta ģimnāzijas Specializētā Airēšanas sporta skola, airētāju lokā mīļi saukta par SASSiņu, ar vērienu atzīmēja skolas 60 gadu jubileju. Kā jau jubilāram pienākas, SASSiņš bija pamatīgi saposies ziedu, lampiņu un lāpu rotā. Pasākumā piedalījās ap divsimt dalībnieku. Lielupes airēšanas bāzē pulcējās skolas viesi, sportisti, treneri, darbinieki, absolventi un airēšanas sporta draugi. Vakara gaitā tika svinēta un cildināta skolas vēsture, sasniegumi un triumfa mirkļi. Tika sveiktas federācijas, sporta klubi un biedrības, kuras devušas nozīmīgu ieguldījumu airēšanas sporta attīstībā. Tika pasniegtas atzinības par mūža ieguldījumu un ilggadēju ieguldījumu sporta veidā un skolas attīstībā. Tika sveikti skolas darbinieki un sporta veida atbalstītāji. Vakara viesi varēja gremdēties siltās atmiņās, skatoties foto mirkļus ēlingā iekārtotā kinoteātrī; apmeklēt izstādi, kurā varēja vērot daudzu gadu garumā iegūtos kausus, medaļas, dažādus, ar airēšanu saistītus, priekšmetus, airēšanas iedvesmotas gleznas, un, aplūkot arī laivu un airus. Viesi tika vizināti ar jahtu Maria un dancināti grupas Tirkizband pavadījumā. Pasākuma svinīgās daļas laikā tika izlozēta bijušās airētajas Luīzes Puciriusas glezna “Miglā tīts”, kas gleznota pēc treneres Sandras Bremzes fotogrāfijas. Gleznu saņēma airētāja Emīlija Spundzāne. Pasākuma viesi varēja baudīt arī Henrija Oto Ķekša saksofona un Elizabetes Mences vijoles spēli. Pasākuma svinīgo daļu noslēdza folkloras grupas Luča ugunīgais priekšnesums. Pasākumu lieliski vadīja Uldis Timma. Īpašs paldies SASSiņa trenerei Sandrai Bremzei, Airēšanas sporta klubam Daugava un Ievai Lapsai par pasākuma organizēšanu! SASSiņš saka lielu paldies visiem burvīgajiem dalībniekiem, uzņēmīgajiem rīkotajiem, čaklajiem palīgiem un dāsnajiem pasākuma atbalstītājiem! Airētāji prot sadoties rokās, strādāt komandā un kārtīgi svinēt! Airēšana ir maģiska! Paldies pasākuma video autoram Andrim Koemecam (AKprodmedia):

Runas teica un visus sveica:

Murjāņu Sporta ģimnāzijas direktors Sergejs Čevers

Izglītības un Zinātnes ministrijas sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs

Murjāņu Sporta ģimnāzijas struktūrvienības Specializētās Airēšanas Sporta skolas direktors Mārtiņš Veispals

Atzinības un pateicības saņēma:

Atzinība par mūža ieguldījumu:

Nadežda Jurēna –  mācību–sporta daļas vadītāja

Irēna Aizpuriete – sporta skola sporta ārste

Vladimirs Timošenko – smaiļošanas treneris

Izglītības un Zinātnes ministrijas Atzinības raksts par nozīmīgu pedagoģisko darbu un ieguldījumu airēšanas attīstībā Latvijā:

Gunta Rotšteina – airēšanas trenere

Sandra Bremze – airēšanas trenere

Irina Boitmane – smaiļošanas trenere

Atzinība par veiksmīgu sadarbību:

Latvijas Airēšanas federācija

Latvijas Kanoe federācija

Airēšanas sporta klubs “Daugava”

Sporta klubs Prestol

Salacgrīvas ūdens sporta-atpūtas biedrība

Pateicība sporta skolas darbiniekiem:

Ivars Krecers – kurinātājs/sargs

Juris Īviņš – kurinātājs/sargs

Aivars Peteropss – kurinātājs/sargs

Andželika Aņisko – apkopēja

Atzinība par ilggadēju, pašaizliedzīgu darbu:

Juris Raģis – motoru un laivu meistars

Zigmunds Jermoļenko – galdnieks/laivu meistars

Jānis Ruģelis – kurinātājs/sargs

Arvīds Silovs- kurinātājs/sargs

Rasma Riekstiņa – sētniece

Andris Vāvere – sporta ārsts

Kristīne Putniņa – airēšanas trenere

Ralfs Tits Verpakovskis – airēšanas treneris

Atzinība par ilggadēju ieguldījumu sporta skolas attīstībā:

Uģis Strazdiņš – airēšanas treneris

Ilze Krūze – airēšanas trenere

Andrejs Kronis – airēšanas treneris

Uldis Močāns – sporta skolas direktors

Inese Ģēģere – mācību sporta daļas vadītāja

Andželika Krūmiņa-Brūna – skolas direktore

Pateicība par atbalstu sporta veida attīstībā:

Vladislavas Aleksejevs – smaiļošana

Iļja Smurovs – smaiļošana

Sanita Ozoliņa-Šmite – airēšana

Luīze Puciriusa – airēšana

Foto: Sandra Bremze, Gatis Gierts

Video: Andris Koemecs (AKprodmedia)