HANDBOLA NODAĻA

Treneri Arnolds Straume un Ivars Lācis

Intervija ar handbola nodaļas vecāko treneri
Arnoldu Straumi

Handbolisti uzsāk jauno sezonu

Ar spēli pret titulēto ”Celtnieks Rīga” vienību, šodien jauno sacensību sezonu uzsāk MSĢ handbola komanda ”MSĢ/LAT2000”. Par jaunās sezonas uzdevumiem un plāniem, komandas galvenais treneris Arnolds Straume runā intervijā ar Latvijas hanbola federāciju. Piedāvājam jums iepazīties ar Latvijas jaunatnes izlases bāzes komandas galvenā trenera skatījumu uz jauno sezonu.

– Kāds bija sagatavošanās process? Kad sākāt, kāds bija grafiks un ko esat paspējuši paveikt?

– Gatavošanos sezonai sākām tikai 2. septembrī ar skolas sākumu, jo augusta mēnesī Murjāņu Sporta ģimnāzija ir slēgta un nometni taisīt ārpus Murjāņiem 26 audzēkņiem ir ļoti dārgs pasākums, pie tam vēl daudzi audzēkņi trenējās savos mājas klubos.

– Kādas ir izmaiņas sastāvā?

– Izmaiņas sastāvā ir ļoti būtiskas, jo pagājušajā gadā MSĢ absolvēja astoņi audzēkņi, bet šogad astotajā klase tika uzņemti astoņi jauni sportisti, devītajā klasē – trīs, savukārt desmitajā klasē – vēl divi. Tādējādi kopumā 13 sportisti. Uz doto brīdi MSĢ handbola nodaļā mācās 26 audzēkņi. Komandas satāvs ir ļoti jauns, jo 12.klasē mācās tikai divi audzēķņi, no kuriem vienam ir tikko veikta krustenisko saišu operācija, un Latvijas čempionatā viņš mums šogad nevarēs palīdzēt.

– Ko sagaidāt no jaunās sezonas un kādi ir komandas mērķi?

– Šogad Virslīgā startējam ar LAT-2000 un jaunākiem spēlētājiem, jo galvenais uzdevums ir sagatavoties EČ-B divīzijas čempionātam, kas jūlija sākumā norisināsies Latvijā. Liels izaicinājums Latvijas čempionātam ir mēģināt savākt visus spēlētājus uz spēlēm, jo liela daļa no viņiem trenējas, mācās ārpus MSĢ. Mums tā būs neierasta prakse, jo parasti pirms tam lielākā daļa bija MSĢ skolēni, līdz ar to vieglāk bija kontrolēt treniņprocesu, tikšanu uz spēlēm un visas pārējās lietas. Ļoti ceru uz puišu klubu atbalstu šajā sakarā, cerams mēs spēsim sakārtot visus jautājumus un varēsim aizvadīt pilnvērtīgu sezonu. Komandā būs ļoti daudz spēlētāji, kas dzimuši 2002.gadā un jaunāki, mēķis ir stimulēt viņu attīstību caur treniņiem, spelēm, jo pieļauju, ka viņu loma, un spēles laiks komandā būs ļoti liels. Kaut arī sastāvs mums būs jauns, cīnīsimies katrā spēlē par uzvaru un nevienam tāpat neko nedāvināsim!