Fair Play Kustība Latvijā


Veicinot Godīgas Spēles principu popularizēšanu sportā un ikdienā, Fair Play kustības ietvaros Olimpiešu klubs realizē dažādus projektus, iesaistot tajos sporta federācijas, sporta klubus un skolas.

Sporta organizācija, parakstot sadarbības memorandu ar Latvijas Olimpiešu klubu / Fair Play kustību Latvijā, ir tiesīga:

  • Drīkst izmanto Fair Play / Godīgas Spēles simboliku kā savas kvalitātes zīmi;
  • Savas organizācijas ietvaros pasniegt balvu “Par Godīgu spēli”;
  • Izmantot Fair Play / Godīgas Spēles simboliku;
  • Saņem Fair Play / Godīgas Spēles karogu.

Aicinām pievienoties!

Izglītojamo citāti no Fair Play organizētā eseju konkursa 2022.gadā

 

Negodīgumu ir viegli pieņemt, bet grūti palaist. Domāju to tādā ziņā, ka negodīga rīcība dažkārt var izrādīties daudz vieglāka, nekā godīga.

/Reinis Vasiļevskis/


Esot godīgs tu tikai iegūsti, tu audzini savu raksturu, iegūsti cieņu un pats galvenais – saņem dvēseles mieru, nav sirdsapziņa pārmetumi.

/Reinis Vasiļevskis/


Godīgi sakot domāju, ka cilvēks nevar būt pavisam godīgs, bet mēs visi varam censties tādi būt.

/Reinis Vasiļevskis/


Mums vajadzētu būt vienotiem un pasniegt izpalīdzīgu roku, lai kāds varētu piecelties.

/Reinis Vasiļevskis/


Galvenais uzdevums un mācība ikvienam dzīvē ir iemācīties ar cieņu uzvarēt vai ciest sakāvi.

/ Selīna Elizabete Zvilna/


Ir jāmāk cienīt ne tikai savs draugs vai kolēģis, bet arī pretinieks.

/ Selīna Elizabete Zvilna/


Ir jāapzinās, ka katrs no mums ar savu apzinātu, dažreiz arī neapzinātu rīcību un pieņemtajiem lēmumiem vairāk vai mazāk ietekmē cilvēkus, viņu dzīvi, noskaņojumu, spriedumus par pasauli un dzīvi kopumā. Galvenais, lai mēs to darītu saskaņā ar savu iekšējo pārliecību un sirdsapziņu, neaizmirstot arī par vispārpieņemtām vērtībām un uzvedības normām.

/ Selīna Elizabete Zvilna/


Es ceru, ka man pietiks spēka turēties pretī no rāmjiem izgājušai godkārei. Es vēl esmu tikai ceļa sākumā, man nav ne jausmas, kā ir spēlēt lielajā līgā.

/Dāvis Gludavs/


Spēlētāji ir jāgodina un viņu lieliskais piemērs ir jāpublisko. Šis mudina citus rīkoties tāpat.

/Jēkabs Olivers Skrapcis/


Sportā ir iāciena un jānovērtē savs pretinieks un vienmēr spēlējot godīgi, būs laba sajūta, vienalga, vai tu zaudējo vai uzvarēji, jo tu zini, ka tu biji godīgs.

/R. Sirmais/


Sirdī viņš nebūs melis, bet būs labs cilvēks, jo ir atzinies par savu kļūdu.

/Kārlis Jaunžeikars/


Labāk neriskēt savu sporta karjeru ar dopingu. Tas dopings var pamatīgi izbojāt dzīvi! Labāk trenēties dabiski un produktīvi, un tādā veidā piepildīt savu sapni. Tāpēc es neatbalstu dpoingu!

/Kārlis Jaunžeikars/


Cieņa, draudzība, rakstīti un nerakstīti noteikumi vijas mūsu ikdienā. Gan sportā, gan mācībās, gan darbā, pat atpūtas brīžos. Šīs vērtības ļauj būt man labākam cilvēkam.

/Jānis Stūrītes/


Esmu priecīgs, ka nezinu, kas ir diskriminācija un dopings. Uzskatu, ka sevis cienīgs cilvēks, arī sportists to izslēdz no savas dzīves procesiem/

/Dāvids Pauls/


Patiesa spēle man noteikti šķiet grūtāka, bet tas ir to vērts, jo finišā redzot, ka esi labākais, visas patiesās emocijas laužas uz āru.

/Ardis Liepiņš/


Iespējams, cilvēkiem vajadzētu tikai vienu cilvēku, kas viņiem ticētu un atbalstītu, lai mērķis tiktu sasniegts. Kāpēc tas nevarētu būt tu?

/Alvīne Krumholce/


Esi godīgs un visas ietas sakārtosies pašas par sevi.

/Alvīne Krumholce/


Brīdī, kad sportists ķeras pie aizliegtajām vielām vai negodīgiem procesiem, tā ir sevis pazemošana, kas nerada nekādu sporta prieku. Tas arī traucē komandas garam, jo galvenā uzmanība netiek pievērsta sadarbībai, nemaz nerunājot par iespējamām negatīvām sekām.

/Nora Koptajeva/


Tas, kurš spēj noticēt sev, gājis cauri grūtībām un beigās sasniedzis, ko vēlas, ir laimīgs cilvēks, kas procesa laikā spējis ticēt savām spējām.

/Nora Koptajeva/


Īstam čempionam ir nepieciešams vairāk, nekā šķērsot finiša robežu pirmajam. Par tādu var kļūt tikai kāds, kurš ievēro noteikumus – noraida dopinga lietošanu un sacenšas godīgas spēles garā.

/Kitija Zaula/


Fair Play principi norāda uz attīstību un intelektu. Ja cilvēks spējis kopā ar kādu citu sacensties jebkādā dzīves jomā, pēc vienlīdzīgiem noteikumiem un balstoties tikai uz savām patiesajām spējām un prasmēm, nesaredzot tur savu labumu vai pretinieka sagraušanu, tad tas norāda uz to, ka šis cilvēks apzinās, ka visi pelnījuši vienādu iespēju, neatkarīgi no katra personīgajiem faktoriem.

/Raivo Liniņš/


Fair Play jeb godīgas spēles veicināšana ar sporta palīdzību var būt līdzeklis, kas galu galā palīdzēs radīt labākas attiecības un cieņu starp cilvēkiem visā pasaulē.

/L. Saliniece/


Cik spēcīgi un garīgi vienoti ir valsts iedzīvotāji, tik spēcīgi un dažādās jomās veiksmīgair konkrētā valsts.

/L. Saliniece/


Izcili sportisti var iedvesmot citus sportistus. Izcili cilvēki var iedvesmot pārējos cilvēkus. Tā kopā veidojot labāku pasauli un dzīvi.

/Uldis Jakseboga/


Tāpēc jau rīko sacensības, lai uzzinātu, kura komanda ir labāk uztrenējusies, nevis kura ir labāk iemācījusies melot/

/Elizabete Ekure/


Mēs, ja būtu iespējams, varētu arī popularizēt Fair Play simboliku un tā atbalstīt šo kustību, jo nekad nelietosim dopingu un būsim par godīgu spēli.

/Elizabete Barone/


Sacensības jau rīko, lai uzzinātu, kura komanda ir labāk uztrenējusies, nevis kura ir labāk iemācījusies melot.

/Elizabete Ekure/


Izcili sportisti var iedvesmot citus sportistus. Izcili cilvēki var iedvesmot pārējos cilvēkus. Tā kopā veidojot labāku pasauli un dzīvi. Cilvēkiem vienmēr nepieciešams kāds līderis.

/Uldis Jakseboga/


Godīga spēle ir “Godīga spēle” tikai tad, ja visi dalībnieki spēlē godīgi un ir gatavi pieņemt iznākumu. Mūsdienu pasaulē to ir grūti atrast, varbūt pat neiespējami.

/Patrīcija Stroķe/