AIRĒŠANAS NODAĻA

Airēšanas nodaļā MSĢ audzēkņiem tiks piedāvāts apgūt un pilnveidot savas prasmes airēšanā. 

Airēšana ir sporta veids, ar ko vēsturiski nodarbojušies izcili Latvijas sportisti un Olimpieši. Latvijas Olimpiskās Komitejas bijušais prezidents Žoržs Tikmers ir Olimpiskais vicečempions airēšanā un Sudraba medaļas ieguvējs Maskavas Olimpiskajās spēlēs. 

Pateicoties ergometra (airēšanas trenažiera) izgudrošanai ar airēšanu var nodarboties gan ziemā, gan vasarā. Ziemas sezonā MSĢ audzēkņiem būs iespēja stiprināt vispārējo fizisko sagatavotību, airēt uz sporta trenažiera, attīstīt tehniku, bet vasarā jau būsim uz ūdens īstās airēšanas sporta laivās. Augsti kvalificētie airēšanas sporta treneri ir izbijuši sportisti un savas jomas entuziasti, kas radīs Jums lielāku prieku izmēģināt šo skaisto un atlētisko sportu. Nāc mācīties un airēt uz Murjāņu Sporta Ģimnāziju un tā būs iespēja Tev kļūt par Latvijas Čempionu, piedalīties starptautiskās sacensībās un kas zina, varbūt pārstāvēt Latviju Olimpiskajās spēlēs. Airēšana ir gan individuālais, gan komandu sporta veids, pateicoties tieši komandas sinhronitātei un komandas darbam airētājus atpazīst un bieži izmanto kā piemērus komandas darbam un lielajā dzīvē tas var noderēt. 

5 iemesli, kāpēc mācīties MSĢ un nodarboties ar airēšanu

Airēšana bija un joprojām ir lieliska visa ķermeņa aktivitāte, piedāvājot pārsteidzošu fizisko sagatavotību, komandas veidošanu un lielisku laika pavadīšanu dabā. Dodieties agrā rīta izbraucienā un Jūs sajutīsiet patiesi meditatīvu sajūtu un harmoniju. Izaiciniet sevi ar vēju un viļņiem un jūs sajutīsiet enerģijas pieplūdumu un adrenalīna devu!


Fiziskā sagatavotība

Viens no airēšanas galvenajiem ieguvumiem ir uzlabota fiziskā sagatavotība. Airēšana ir kopīgs ķermeņa treniņš, izmantojot visas ķermeņa galvenās muskuļu grupas (rokas, kājas, muguru un vēderu), padarot airēšanu par izcilu aerobās slodzes un izturības treniņu. Airēšana ir unikāls sporta veids, kas nodarbina 80% no visām ķermeņa muskuļu grupām. Ne velti visiem airētājiem ir atlētiski un skaisti ķermeņi!


Ikdienas Stresa mazināšana

Studijās nereti sastopieties ar augstu stresu. Airēšana ir lielisks veids, kā mazināt mācību stresu, veicot pilnvērtīgu visa ķermeņa treniņu. Jūs sajutīsiet endorfīna izdalīšanos! Airējot Jūs sagaida meditatīvs un nomierinošs efekts, kamēr svaigs gaiss piepildīs Jūsu plaušas.


Socializēšanās

Airēšana ir ideāla nodarbe – jūs varat izbaudīt solo aktivitātes, atpūsties un trenēties viens pats. Jūs varat pievienoties arī citiem – lielisks veids, kā veidot draudzību uz mūžu ar saviem Ģimnāzijas biedriem, kā būt kopā ar saviem draugiem. Kā komandu sporta veids airēšana nodrošina lielisku veidu tā dalībniekiem, lai viņi iemācītos kustēties harmonijā un vienā ritmā ar komandas biedriem.


Olimpiāde un Starptautiskas sacensības

Cītīgi airējot un paļaujoties uz MSĢ treneriem Tev būs iespēja piedalīties dažādās vietēja un starptautiska mēroga Čempionātos un airēšanas regatēs. Airēšana ir viens no vasaras sporta veidiem, kas ir pārstāvēts Olimpiskajās Spēlēs – katra airētāja sapnis. Ja izvēlēsies sevi attīstīt kā augstu sasniegumu sportistu pēc skolas beigšanas, tad iespējams tieši Tu pārstāvēsi Latviju Olimpiskajās spēlēs.


Sports uz mūžu!

Airēšanai ir ciklisks sports un to var izbaudīt jebkurā vecumā visas dzīves garumā. Varbūt tieši Tu būsi tas, kas aicinās savus MSĢ skolas biedrus uz airētāju salidojumu airēšanas laivās visas dzīves garumā un turpināsi nodarboties ar airēšanu arī pēc savas sportista karjeras noslēgšanas.

Nāc mācīties un airēt uz MSĢ un iegūsti jaunu draugus, iespēju aizstāvēt Latvijas godu sacensībās, attīstīt savu ķermeni un iemīlēt sportu.

MŪSU TRENERI

Sandra Bremze, Zigmunds Čakšs, Ilze Krūze, Pēteris Neijs, Kristīne Putniņa, Gunta Rotšteine un Ģirts Sokolovs

  • Informācija par uzņemšanas noteikumiem (drīzumā tiks pievienota)

MSĢ TSV “ Jūrmala”

Jaunā iela 66, Jūrmala, LV 2015

Aigars Aglenieks

Tel: 29461790

MSĢ TSV Specializētā Airēšanas Sporta Skola

Vikingu ielā 6, Lielupē, Jūrmalā, LV-2010

Mārtiņš Veispals

Tel: 29192362

Papildus informācija:

Latvijas Airēšanas Federācija

www.rowing.lv