Murjāņos 22.maijā viesojās fonda Viegli projekts Ziedoņa klase ar divām interaktīvām nodarbībām.

Vidusskolas klašu izglītojamajiem tika piedāvāta detektīvspēle. Vidusskolēni iejutās detektīva ādā un analizēja, interpretēja iegūto informāciju. Spēlē tiek uzsvērtas cilvēka personības, īpaši Imanta Ziedoņa, dažādās šķautnēs. Izglītojamie darbojās vairākās stacijās, kuras veltītas rakstniekam nozīmīgām dzīves jomām – darbs, daba, ceļš un paradokss. Izglītojamie aktīvi līdzdarbojās aktivitātēs, aizstāvēja savas interpretācijas, uzstājās. Visiem bija interesanti.

Savukārt, pamatskolas klašu izglītojamajiem tika piedāvāta izbraukuma izlaušanās spēle “Blēņas un pasakas”. Šī spēle ir ietērpta trīs pārvietojamās lādēs, kurās slēpās dažādi uzdevumi. Nodarbības laikā izglītojamie šos uzdevumus veica komandās, un katra komanda risināja savus uzdevumus, kuri balstīti Imanta Ziedoņa pasakās. Komandas tika sadalītas un izlaušanās varēja sākties. Izglītojamajiem bija interesenti un jautri.

Informāciju  sagatavoja DVAJ Gita Satovska